Akıllı Telefon Sigortası

 

BEŞİKTAŞ CEP TELEFONU SİGORTASI NEDİR?

Beşiktaş Cep Telefonu Sigortası, Beşiktaş taraftarları için HDI Sigorta işbirliği ile sunulan; cep telefonlarınızda yaşanacak kırılma, zarar görme gibi durumlara karşı cep telefonunu güvence altına alan sigorta ürünüdür.

 

CEP TELEFONU SİGORTASI NELERİ KAPSAR?

Sigortalılarımız teminat süresi içerisinde toplamda 2 kez olmak üzere, aşağıdaki riskler çerçevesinde sigorta hizmeti alabilirler:

  1. Kaza sonucu hasar oluşması
  2. Ekran kırılması
  3. Yüksek voltaj kaynaklı hasar oluşması
  4. Sıvı teması sonucu hasar oluşması
  5. Hatalı aksesuar kullanımı sonrası hasar oluşması

 

SİGORTANIN CEP TELEFONU GARANTİSİNDEN FARKI NEDİR?

Telefonunuzun garanti belgesi, aldığınız akıllı telefonun sadece belirli zararlarına kısa süreli olarak teminat sağlar. Bunlara örnek malzeme ve işçilik hatalarıdır. Fakat cep telefonu sigortası birçok hasardan telefonunuzu korur ve her sene yenileyebilirsiniz.

 

CEP TELEFONU SİGORTASINA NASIL SAHİP OLABİLİRİM?

Beşiktaş Cep Telefonu Sigortası’na taksit seçeneklerinden yararlanarak birkaç adımda sahip olabilirsiniz. Adım adım nasıl satın alacağınız ile ilgili hazırladığımız görsel anlatımlı rehbere ulaşmak için NASIL ÇALIŞIR sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

CEP TELEFONUM ÇALINIRSA NE OUR?

Cep telefonunuz kapalı bir ortamdan (güvenlik önlemleri alınmış ev-konut veya camları tamamiyle kapatılmış, kapıları kilitlenmiş aracınızdan) çalınırsa Polis Olay Yeri Tespit Tutanağı ile başvurmanız gerekmektedir. Yapılan hırsızlık başvuruları Hukuk departmanımız tarafından detaylı olarak incelenerek teminat kapsamında değerlendirilecektir. Değerlendirme sonucu onaylanan başvurular için poliçe üzerindeki teminat bedelinin %30 oranındaki muafiyet bedelinin tahsil edilmesi sonrası aynı marka ve model muadil cihaz tarafınıza gönderilecektir.

 

Not: Yukarıda belirtilen konut ve araç içi hırsızlık durumlarının dışında kalan tüm haller (umuma açık alanlarda oluşabilecek gasp, kapkaç, yan kesicilik, aşırma, unutulma, düşürme ve tüm kayıp edilme durumları) teminat kapsamı dışı olarak değerlendirilecektir.

 

CİHAZ ONARIMI MÜMKÜN OLMADIĞINDA NE OLUR?

 Cep telefonunuzun onarımının mümkün olmadığı hallerde veya ekonomik pert durumunda, yani cihaz için tam hasar raporu verilmiş ise Beşiktaş Cep Telefon Sigortası poliçesi üzerinde bulunan teminat bedelinin %30 oranındaki muafiyet bedelinin tahsil edilmesi sonrası aynı marka ve model muadil cihaz tarafınıza gönderilir.

 

TELEFONUMA HASAR GELMESİ DURUMUNDA SÜREÇ NASIL İŞLER?

Cep telefonunuzun hasarlanması durumunda 0850 434 1963 numaralı BSSigortam Müşteri Destek Hattını arayarak hasar kaydı açtırmanız yeterli olacaktır. Müşteri destek uzmanlarımızın oluşturacağı hasar dosya numarası ve size iletilecek olan Kargo Onay Kodu ile beraber cihazınızı, onarılmak üzere MNG Kargo aracılığı ile Hizmet Merkezine gönderebilirsiniz.

Cep telefonunuz Hizmet Merkezine ulaştıktan sonra hasar veya arıza tespiti uzman teknik ekip tarafından yapılarak ilgili Yetkili Servise yönlendirilecektir. Yetkili servislerde orijinal parçalar kullanılarak yapılan onarımlar sonrası cihazınız tekrar Hizmet Merkezimize ulaşacak ve son kontrolleri yapıldıktan sonra size ulaştırılmak üzere kargoya verilecektir.